قوانین میانــدوبا سپاس از شما کاربر محترم که به خانواده بزرگ «میانــدو» پیوستید تا برون سپاری پروژه ها و کار از راه دور را تجربه کنید. در این بخش با قوانین سایت «میانــدو» آشنا خواهید شد، از شما خواهشمندیم قبل از هرگونه استفاده از امکانات سایت، قوانین ما را با دقت مطالعه کنید.

 

تعریف برخی از واژگانی که در ادامه به کار رفته است:

«میاندو»، وب سایت، ما: وب سایت میاندو که از طریق  آدرس miando.ir در دسترس عموم قرار گرفته است.
فریلنسر: شخص حقیقی و یا حقوقی ای که در سایت بعنوان فریلنسر ثبت نام کرده و با توجه به مهارت و تخصصی که دارد به انجام پروژه ها از راه دور مشغول است.
کارفرما: شخص حقیقی یا حقوقی ای که در سایت بعنوان کارفرما ثبت نام کرده و با ارسال پروژه های خود از افرادمتخصص جهت انجام آنها دعوت به عمل می آورد.

 

توافق با قوانین

این توافق‌نامه ای است بین شما و سایت میانــدو به آدرسmiando.ir . استفاده ازخدمات این سایت منوط به توافق شما با این قوانین صورت می گیرد. لطفا قوانین درج شده در این صفحه را قبل از استفاده از سایت با دقت مطالعه کنید. با استفاده شما از امکانات سایت میانــدو این چنین در نظر گرفته خواهد شد که شما با قوانین میانــدو بدون شرط موافقت کرده اید.

اگر شما با هر یک از این قوانین موافقت ندارید می بایست استفاده از این سایت را متوقف کنید. لطفا توجه داشته باشید عدم رعایت قوانین ممکن است منجر به بسته شدن تمام یا بخشی از حساب کاربری شما شود.

میانــدو ممکن است در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند.

تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات میانــدو استفاده کنند به استثنای اشخاص با سن کمتر از ۱۸ سال.

واژه‌های کاربر، شما، پیمانکار و کارفرما، فریلنسر، کارآفرین اشاره دارد به کاربرانی که در سایت میانــدو ثبت‌نام کرده‌اند و از امکانات سایت استفاده می‌کنند. کارفرما یا کارآفرین اشاره دارد به کاربرانی که پروژه ثبت می‌کنند و پیمانکار یا فریلنسر به کاربرانی گفته می‌شود که پیشنهادهای خود را برای انجام پروژه در پروژها ارسال می‌کنند.

هیچ کاربری نیاز به ساختن ۲ حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرما و پیمانکار ندارد. با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دوحساب کاربری در میاندو مجاز نمی باشد.

امکان حذف حساب کاربری در میانــدو وجود ندارد، شما فقط می توانید تنظیمات اطلاعیه ها را طوری قراردهید که از میانــدو ایمیلی برای شما ارسال نشود.

 

ختم همکاری

سایت میانــدو این حق را برای خود محفوظ می دارد که که در هر زمان بدون نیاز به اخطار یا اعلام قبلی همکاری خود را بدون ارائه دلیل با کاربر ختم کند. حساب کاربرانی که قوانین سایت را نقض کنند، برای سایت یا برای کاربران دیگر مشکل بوجود آورد، حقوق مالکیت و معنوی را رعایت نکنند، در گیری در موارد غیر اخلاقی، موارد جعل اسناد و مدارک، موارد مغایر با قوانین کشور و یا به دلایل مشابه دیگر بدون اخطار بسته خواهد شد.

 

پیامد های ختم همکاری

درصورت ختم همکاری به علت نقض قوانین سایت، حساب کاربری شما بسته شده و هیچ پرداخت و اعتباری را دریافت نخواهید کرد.

درصورت وجود بدهی، علاوه بر اینکه می‌بایست بدهی خود را با میانــدو تسویه کنید، می‌بایست هزینه زیان وارد شده و هزینه‌های حقوقی را نیز پرداخت کنید.

شما موافقت می کنید که میانــدو مجاز است هزینه ایجاد شده را از حساب کاربری شما برداشت کند.

کاربرانی که حساب کاربری آنها به علت دیگری غیر از نقض قوانین سایت بسته شده باشد، می‌توانند تمام اعتبار و پرداخت‌های خود را دریافت کنند.

درصورت فسخ حساب کاربری شما هیچ ادعایی علیه میاندو در رابطه با تعلیق یا فسخ عضویت نخواهید داشت.

 

روابط بین کاربران

برای انجام پروژه در سایت میانــدو کارفرما و پیمانکار بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که کارفرما پروژه خود را به پیمانکار مورد نظر می سپارد و پیمانکار انجام پروژه را در سایت تائید می کند. کارفرما موافقت می‌کند که مبلغ را از طریق امکاناتی که سایت در اختیار وی قرار می‌دهد پرداخت کند، و پیمانکار موافقت می‌کند که پروژه را با شرایط توافق‌نامه بین کارفرما و پیمانکار، و در نظر گرفتن قوانین سایت تحویل دهد. شما متعهد می‌شوید تا مغایر با شرایط این توافق‌نامه، توافقی با کارفرما یا پیمانکار انجام ندهید.

قبل و بعد از بسته شدن پروژه، شما مجاز به مذاکره قیمت برای انجام پروژه در خارج از سایت نمی‌باشید. این مسئله همچنین شامل پروژه‌هایی می‌شود که بدون انتخاب پیمانکار بسته شده‌اند. در صورت افزایش قیمت (بالاتر از قیمت پیشنهاد شده) پروژه، هر دو طرف قرارداد می‌بایست سایت آداتک رادر جریان قرار دهند..

شما مجاز به ارسال پیشنهاد پائین به منظور مذاکره مجدد قیمت با پیمانکار نمی‌باشید، سعی ما ایجاد بستری سالم برای رقابت و اجرای سالم پروژه ها می‌باشد. ما معتقدیم کمیسیون میانــدو در قبال خدماتی که ارائه می‌دهیم منطقی و منصفانه است، بنابراین میانــدو هیچ‌گونه عملکرد خلاف قوانین را تحمل نخواهد کرد.

شما مجاز به ارتباط با کاربر دیگر نیستید مگر اینکه در ارتباط با پروژه باشد.میاندو گفتگو پیرامون پروژه را در اختیار شما قرار داده است تا گفتگوهای لازم قبل از تائید پروژه را انجام دهید. پروژه‌هایی که با لوگوی تمام وقت مشخص شده‌اند بدین معنا هستند که کارفرما از ابتدا مبلغ مشخصی را پرداخت کرده است و فقط در پروژه‌های تمام وقت پیمانکار و کارفرما مجاز به درج شماره تماس یا ایمیل در پیام خصوصی می‌باشند.

 

برای دور ماندن از دردسر

ارسال یا درخواست ایمیل، تلفن، وایبر، اسکایپ یا هر وسیله چت، سایت شخصی که اطلاعات تماس در آن درج شده باشد، اطلاعات حساب بانکی یا هر گونه اطلاعات تماس دیگری برای ایجاد ارتباط خارج از میاندو مجاز نیست.

تمام ارتباطات، اطلاعات و پرداخت ها می بایست از طریق امکاناتی باشد که میاندو در اخیتار کاربران قرار داده است.

درصورتی که کاربری برای شما اطلاعات تماس ارسال کند یا اطلاعات تماس شما را درخواست کند شما می بایست بلافاصله کاربر را از طریق لینک گزارش به میانــدو معرفی کنید.

کاربران ممکن است برای نقض قوانین سایت اخطار دریافت کنند، اخطار اول دسترسی کاربر را محدود نخواهد کرد اما درصورت ارسال اخطار دوم سیستم بصورت خودکار کاربر را مسدود خواهد کرد.

حساب کاربری که مسدود شده است به هیچ عنوان باز نخواهد شد.

درصورتی که کاربر در حساب خود موجودی داشته باشد موجودی وی پس از گذشت ۹۰ روز و به شرط آنکه کاربر هیچ بدهی به کاربران دیگر و سایت نداشته باشد به وی بازگردانده می شود. بدهی های کاربر از مبلغ موجودی وی در حساب کاربری تسویه خواهد شد.

 

مسئولیت کاربر

کارفرما و پیمانکار نسبت به یکدیگر در قبال پروژه مسئولیت دارند. وقتی شما وارد معامله با کاربر دیگر می شوید بدان معناست که شما بصورت قانونی وارد قرارداد با کاربر دیگری شده اید. مگر آنکه این معامله قوانین کشوری یا قوانین سایت را نقض کند شما مسئول تعهدات خود نسبت به کاربر مخاطب خود هستید و شما می بایست این اطمینان را در کاربر مخاطب ایجاد کنید که به تعهدات خود پایبند خواهید ماند. اگر کاربر دیگر از تعهدات خود نسبت به شما سر باز زد و بطور کلی یا قسمتی از تعهدات خود را انجام نداد خود این شخص مسئول بوده و سایت میاندو در قبال همچین اتفاقی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

رابطه بین کاربران کاملا مستقل است. توافق نامه بین کاربران، مشارکت، سرمایه گذاری مشترک یا رابطه استخدامی بین کاربران نیست.

 

شرایط استفاده

سایت میانــدو صرفا به عنوان محل برگزاری مناقصات آنلاین عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد پروژه های خود را ثبت کنند و در مناقصات ثبت شده شرکت کنند. سایت میاندو خود را درگیر جزئیات پروژه بین پیمانکار و کارفرمایان نمی کند. بنابراین سایت میانــدو هیچ کنترلی بر کیفیت و قانونی بودن خدمات ارائه شده توسط دیگر کاربران ندارد، یا توانایی آنها از انجام ارائه خدمات یا انجام پرداخت را تضمین نمی کند.

 

سیستم بیعانه یا پرداخت امن

کارفرما : کارفرما می بایست برای انجام پروژه برای پیمانکار پرداخت امن ایجاد کند، این مبلغ تا زمانی که کارفرما آن را آزاد نکند نزد میاندو به امانت باقی می ماند و درصورتی که پیمانکار به هر دلیل پروژه را تحویل ندهد یا پروژه ای که تحویل می دهد از استاندارد لازم برخوردار نباشد کارفرما می تواند از طریق ایجاد اختلاف درخواست خود را برای پس گرفتن وجه پروژه ثبت کند.

پیمانکار: نمی بایست قبل از ایجاد کل مبلغ پروژه بصورت پرداخت امن پروژه را تحویل دهد. درغیر اینصورت ریسک عدم دریافت وجه پروژه به عهده وی خواهد بود. همینطور درصورتی که پس از تحویل پروژه کارفرما مبلغ پرداخت امن را برای پیمانکار آزاد نکند پیمانکار می تواند از طریق ایجاد اختلاف درخواست خود را برای دریافت مبلغ پروژه ثبت کند.

کلیه پرداخت های پروژه ها می بایست از طریق این سیستم انجام شود و هر گونه پرداخت خارج از این سیستم خلاف قوانین سایت بوده و حساب هر دوکاربر مسدود خواهد شد.

 

حساب کاربری

برای استفاده از امکانات سایت میانــدو و داشتن حساب کاربری می بایست ثبت نام کنید. شما موافقت می کنید در فرم ثبت نام ، فرم ویرایش پروفایل و در تمامی فرم هایی که در سایت در اختیار شما قرار می گیرد، اطلاعات درست، دقیق و کامل قرار دهید.

 

 

محتویات کاربر

شما منحصرا مسئول محتوا و یا هر اطلاعات دیگری که در میانــدو قرار می دهید هستید. میانــدو فقط به عنوان محلی برای انتشار محتوای کاربران عمل می کند. اما انتشار و ثبت تمامی محتویاتی که کاربران قرار می دهند را تضمین نمی کند. میانــدو این حق را برای خود محفوظ می دارد ولی خود را ملزم نمی کند که محتویاتی که مغایر با قوانین سایت یا شئونات اخلاقی، تهدیدی برای کسب و کار یا سابقه سایت و موارد مشابه را از سایت حذف کند.

شما اعلام می‌دارید مطالبی که در میانــدو درج و ثبت می‌کنید، قوانین کپی رایت را نقض نمی‌کنند، مغایر با قوانین کشور و سایت میانــدو نمی‌باشند، و اطلاعات نادرست یا ناقص، ویروس و یا برنامه‌ای که منجر به تخریب گردد نیست.

 

محدودیت های کاربر

کاربران به هیچ عنوان مجاز به ارسال لینک های تبلیغاتی در پروژه، پیشنهاد، گفتگو پیرامون پروژه یا پیام خصوصی نمی باشند. لینک های پست شده در پروژه می بایست مرتبط با موضوع پروژه و در رابطه با پروژه باشند.

پیمانکاران فقط می‌بایست معادل مبلغی که می‌خواهند پروژه را انجام دهند پیشنهاد ارسال کنند. ارسال پیشنهاد نامتعارف یا بصورت ساعتی مجاز نمی‌باشد، همینطور کارفرما نباید هنگام ایجاد پروژه، درخواستی را که منجر به ارسال پیشنهاد نامتعارف می‌شود را ثبت کند.

 

کارفرما موافقت می کند

کارفرما مجاز به توزیع مجدد محتوای سایت نمی باشد این موضوع از پیام های خصوصی گرفته تا تیکت های بخش پشتیبانی و در کل تمامی محتوای بوجود آمده پیرامون پروژه را شامل می شود.

کارفرما از حساب خود برای ایجاد پروژه های نادرست و گمراه کننده استفاده نمی کند.

کارفرما پروژه‌هایی که خلاف قوانین جاری کشور، و مخالف با شئونات اخلاقی است را ایجاد نمی‌کند..

کارفرما تمامی قوانین که در سایت قرار می گیرد احترام می گذارد.

 

پیمانکار موافقت می کند

پیمانکار مجاز به توزیع مجدد محتوای سایت نمی باشد این موضوع از پیام های خصوصی گرفته تا تیکت های بخش پشتیبانی و در کل تمامی محتوای بوجود آمده پیرامون پروژه را شامل می شود.

پیمانکار به تمامی قوانین که در سایت قرار می‌گیرد، احترام می‌گذارد.
تمامی محتوا و اطلاعات روی سایت (از جمله ، اما نه محدود به ، پیام ها ، داده ها ، اطلاعات ، متن ، موسیقی ، صدا ، عکس ، گرافیک ، ویدئو ، بازخورد ، شهرت ، بررسی ، آیکون ، نرم افزار ، کد و یا موارد دیگر) همه متعلق به سایت آداتک می باشند. تمامی کاربران موافقت می‌کنند که این اطلاعات، نرم افزارها و محصولات را کپی، پخش مجدد، و فروش مجدد نکنند. همچنین موافقت می‌کنند از سایت به منظور اهداف تبلیغاتی استفاده نکنند.

 

کاربران موافقت می کنند

از هیچ روش مکانیزه یا دستی برای جمع آوری، کپی و تکثیر اطلاعات سایت و  میانـدو استفاده نکنند.

از هیچ روشی برای ارسال هرزنامه (اسپم) به دیگر کاربران استفاده نکنند.

با پیمانکاران و کارفرمایان به منظور متقاعد کردن آنها از عدم استفاده از امکانات میاندو تماس حاصل نکنند.

وارد درگیری‌های لفظی، غیراخلاقی، بی‌ادبی و رفتارهای غیرحرفه ای با یکدیگر نشوند.

 

نحوه داوری و حل اختلاف

در صورتی که به هر دلیلی در پروسه انجام پروژه مشکلی بین دو طرف بوجود بیاید، پس از اعلام شکایت از جانب فریلنسر و یا کارفرما، تیم داوری ما پس از بررسی تمامی جوانب نتیجه داوری را به هر دو طرف اعلام می کند. تنها مرجع معتبر جهت حل اختلافات بین طرفین فقط تیم داوری میاندو می باشد و هیچیک از طرفین حق پیگیری شکایت از مراجع دیگر را ندارند. هر دو طرف متعهد می شوند رای نهایی تیم داوری را قبول کرده و به آن عمل کند. در صورتی که در شکایت احتمالی حق به کارفرما داده شود ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم تا بخشی و یا کل مبلغ پرداخت امن را لغو و به حساب کارفرما واریز کنیم، و بلعکس اگر رای به نفع فریلنسر صادر شود ما این حق را برای خود محفوظ میدانیم که بخش یا کل مبلغ پرداخت امن را آزاد کرده و به حساب فریلنسر واریز کنیم.

 

کپی رایت

محتوای سایت میانـدو، مانند متن، گرافیک، نرم افزار، تصاویر، آرم و لوگو متعلق به سایت میانــدو می باشد و تمام حقوق برای سایت میانـدو محفوظ است.

 

اعمال تغییرات در قوانین

«میانــدو» این حق را برای خود محفوظ می داند در صورت نیاز قوانین سایت را تغییر و یا بند های جدیدی به آن بیافزاید که به محض قرار گرفتن در سایت لازم الاجرا خواهد بود، در صورت هرگونه تغییر در قوانین سایت، از طریق بخش اخبار سایت و یا ایمیل به تمام کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.