فریلنسر چیست؟

اصطلاح فریلنسر اولین بار در قرن هجدهم توسط ” سر والتر اسکات” در رمان مشهور ایوانهو به کار برده شد و اشاره به سربازهایی داشت که در جنگهای قرون وسطایی به صورت مزدور والبته بدون التزام و تعهد به اربابی خاص، می جنگیدند یا اصطلاحاً نیزه می زدند. بعدها واژه فریلنسر شکلهای دیگری هم به خود گرفت و کم کم تبدیل شد به اصطلاحی رایج. امروز به معنای کسی است که با گرفتن مزد، به صورت پاره وقت و یا ساعتی پروژه ای را انجام میدهد. البته این روزها فریلنسینگ دیگر در راستای نیزه زدن و یا جنگیدن نیست! و فریلنسر کسی است که خدمات تخصصی را به مشتریان یا کارفرمایان، بدون داشتن قرارداد بلند مدت ارائه می کند. هزینه کمتر بروی پروژه ، انتخاب مجری پروژه بر اساس موفقیت در پروژه های قبلی ، ارتباط نزدیک تر با مجری پروژه از مزایای انتخاب یک فریلنسر است.

به طور کلی فریلنسر به کسی اطلاق می گردد که  بصورت پروژه‌ای برای خود کار می‌کند. فریلنسر فردی است که یک حرفه و تخصص مثل عکاسی, نویسندگی, طراحی, برنامه نویسی, گرافیک, ترجمه دارد و به صورت پروژه ای و آزاد برای دیگران کار می‌کندکه این کار می تواند یک شغل تمام وقت یا پاره وقت باشد. در واقع کارهایی که می‌توانید در خانه و به صورت آنلاین و از راه دور انجام دهید, فریلنسینگ گفته می‌شود.

فریلنسینگ مزیت‌های مزیت های بی شماری دارد او قادر است در هر جا  و روی هر پروژه ای که دوست دارید کار کند، هیچ مدیر یا رئیسی بالای سر شما نیست و مقدار درآمد شما بسته به انتخاب شما دارد.

بطور کلی فریلنسر ها از تنوع کاری زیادی نسبت به کارمندان برخوردار هستند. بدون درنظر گرفتن به نیاز به یک درآمد ثابت – معمولاً آزادی عمل بیشتری برای انتخاب زمان و مکان کار خود دارند.

تجربه کار های متفاوت مشخصه های آنها را می سازد و در نتیجه شبکه ای از مشتریان برای خود تشکیل می دهند.

افراد می‌توانند همزمان با شغل پاره وقت یا تمام وقتشان، به عنوان شغل دوم به صورت فریلنسینگ کار کنند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.